Özel Ölçülerde Vana Ceketi İmalatı | Ens Yalıtım

Blog

İzolasyon Yastığı

Vana Ceketi Özel İmalat

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Vana & Armatür Ceketleri, armatürlerin (vana, pislik tutucu, çek valf, kompansatör, eşanjör, su tankı vb.) sıcak hatlarda ısı kaybını en aza indirmek, soğutma hatlarında ise ısı kazancını azaltmak, yoğuşma ve terlemeyi önlemek için kullanılırlar.

Vana ceketi vanalar için özel ve çözümlemeye yönelik olarak geliştirilir.Günümüzde gelişen son teknoloji ile üretilen ürünlerin kullanımını destekleyen ve bu zamanda en çok tercih edilen bir izolasyon sistemi haline gelmiştir. Yalıtım olmayan sıcak vana  hatlardaki vanalarda oldukça yüksek miktarlara varan enerjinin tasarrufuna olanak sağlamakla birlikte kapalı veya açık ortamlarda kullanılabilir.Ayrıca soğuk vana hatlarında da yoğuşmayı engeller. Günümüzde birçok işletme vana ceketi uygulamasından faydalanarak kendi işletmesinin enerji değerini artırmaktadır.Bunların önemi gerek işletmelerin enerji ihtiyaçlarını minimuma indirmek gerekse işçiler için uygun ve verimli ortama avantaj sağlamak içindir. Bu enerji tasarrufunun en önemli yanı uzun yıllar içinde tekrar masraf çıkarmaması ve kendini ileriki dönemde rahatlıkla amorti edebilmesidir. Vana ceketi günümüzde en çok tercih edilen yalıtım sistemlerinden birisi haline gelmiştir.

Ens Yalıtım izolasyon ceketleri  vana, flanş, tank, türbin, egzoz, fan, pompa veya tüm boru sistemi gibi ekipmanı tamamen saracak, pratik bir şekilde sökülebilecek ve yeniden monte edilebilecek şekilde özel ölçülere göre üretilmişlerdir.

Herhangi bir özel ekipman veya alete gerek olmadığı için sökülebilir izolasyon ceketlerinin montajı da çok kolaydır.Teknik personel, bakım için izolasyon ceketini kolayca sökebilir ve işini tamamladıktan sonra tekrar takabilir. Ens Yalıtım  sökülebilir izolasyon ceketleri, çalışanların verimliliğinden veya izole edilen ekipmana erişim kolaylığından ödün vermeden önemli bileşenlerin yalıtımını sağlar.

Vana Ceketi
Vana Ceketi

Vana Yalıtım Ceketinin Faydaları

  • Vana Ceketleri Silikon kaplı kumaştan imal edildiği için vana veya armatürlerden sızabilecek suyun yalıtım malzemesine zarar vermesi engellenir. Dolayısıyla yalıtım malzemesi performansında bir değişiklik olmaz. 

  • Hem kapalı, hemde açık ortamlarda kullanılabilir. 
  • Armatürün arızalanması durumunda deforme olmadan çok hızlı ve kolay şekilde defalarca sökülüp, takılabilir. 
  • Sabit kalıbı olmadığı için armatürlerin bağlanış şekline göre özel üretilebilirler. 
  • Isı kayıplarını minimum düzeye indirir.
  • Dış yüzey sıcaklığında azaltmalar meydana getirdiği için oluşabilecek yanıkları önleyerek iş kayıplarına engel olur, bunun yanında iş güvenliğinde artış meydana gelir.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a comment