Ens Yalıtım

Sprey Poliüretan Köpük ve Polyurea Sistemleri

Home Galeri

Sprey Poliüretan

Sprey poliüretan nedir? Sprey poliüretan hangi alanlarda kullanılır ve ne gibi özellikler taşır? Sprey poliüretan ne işe yarar? Sprey poliüretan nasıl uygulanır? Gibi bir takım konularla ilgili olarak hazırlamış olduğumuz bu yazımızda son teknoloji bir ısı yalıtım sistemi hakkında bilgiler vereceğiz. İlk olarak bu uygulamanın tam olarak ne olduğunu ve ne gibi alanlara hizmet ettiğini açıklayarak makalemize başlayarak Sprey poliüretan ile ilgili tüm detayları size aktaracağız.

Sprey Polyruea

Polyurea sprey nedir? ve ne işe yarar? kullanacak olan kişiler açısından önemli bir konudur. Polyurea sprey, izolasyon ve kaplama malzemesi olarak kullanıldığını ve dünyada en çok tercih edilen yalıtım ürünü olduğunu söyleyebiliriz. Sprey ile ilgili olarak üzerinde yapılan deney çalışmaları sayesinde ne kadar etkili bir yalıtım malzemesi olduğu da kanıtlanmıştır. Üstelik güçlü bir yalıtım malzemesi olmasından dolayı birçok sektör dalında ihtiyaca dönüşerek kullanılan bir ürün haline gelmektedir.

Boru ve Tank İzolasyonu

Endüstriyel tesislerde, yarı mamül, nihai ürün, yakıt, ham madde gibi tesislerin ihtiyaç duyduğu pek çok şey, çeşitli tanklarda muhafaza edilmektedir. Bu nedenle de tesisler için çok önemli olan bu ürünlerin yeterli sürede ve en önemlisi doğru korunabilmesi için, bu ürünlerin muhafaza edildiği tanklar ve geçişlerinin veya çeşitli akışların sağlandığı borular için tank ve boru izolasyonu yapılması oldukça önemlidir.

Vana Ceketi

Çok enerjiden tasarruf kazanmak amacıyla kullanılmakta olan vana ceketi ile enerji kaybının minimum seviyeye indirmek hedeflenmektedir. Genellikle endüstriyel işletmelerde kullanılmakta olan vana ceketi son zamanlarda bireysel kullanım alanlarına da sahip olmuştur. Vana ceketi kullanımı ile soğuk hatlarda meydana gelen yoğunlaşmanın giderilmesi amaçlanmakta, sıcak hatlarda ise meydana gelebilecek ısının en az seviyeye indirgenmesi amaçlanmaktadır.

Poliüretan Enjeksiyon

Poliüretan enjeksiyon uygulaması ile dışarıdan kaynağını tespit edilemeyen yada müdahale şansı olmayan alanlarda uygulama yapılarak su kaçaklarını kalıcı olarak garantili olarak çözebilmek mümkündür.Poliüretan enjeksiyon uygulaması betonarme yapılarda sudan kaynaklı çatlaklardan meydana gelen kılcal damarlardan sızan suyu içeriden müdahale ile çözebilen en başarılı negatif su yalıtımı uygulamasıdır.

Polyurea Araç Kaplama

Sprey Poliüretan diğer Isı, Ses, Su ve Nem İzolasyon ürünlerinden farklı olarak, teknolojisi daha üstün ve modern, uygulaması süresi daha hızlı, ek yeri olmayan, ısı kaybınızı diğer İzolasyon ürünlerine nazaran %80 azaltan yalıtım ürünüdür.