Vana Ceketi İmalatcı Firma | Ens Yalıtım

Blog

vana ceketi

Vana Ceketi Teknik Detaylar

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Vana izolasyon ceketi rafinelerde, farklı fabrika ve işletmelerde, evsel amaçlı olmak üzere;sıcak ve/veya soğuk su hatları,doygun su buharı,kızgın su buharı ve kızgın yağ hatları ile ilgili uygulamalarda,amaca uygun olarak farklı malzemeler ile kaplanabilen cam elyaf kumaş içine;soğutma hatlarında esnek elastomerik kauçuk köpüğü,sıcak hatlarda ise taş yünü konularak imal edilen izolasyon ürünüdür.

Bu yazımızda vana izolasyon yastığının yapım aşamasında kullanılan malzemelerin teknik detaylarına ve aynı zamanda vana ceketinin kullanım alanlarına değineceğiz.


Vana Ceketi Üretiminde Kullanılan Teknik Terimler

Vana Isı kaybı:Vana Isı Kaybı:Vananın bağlı bulunduğu sistemde yer alan en az 1 metre uzunluğundaki borunun ısı kaybına eşdeğer olduğu kabul edilen ısı değeridir.

Isı Yalıtım Malzemesi: Isı transferini azaltmayı amaçlayan ve kimyasal doğası ve/veya fiziksel yapısından dolayı yalıtım özellikleri gösteren malzemedir.

İğnelenmiş Cam Elyaf Keçe: Kırpılmış cam liflerinin uygun bir bant yüzey üzerinden istenilen yoğunlukta elde edilecek şekilde iğneleme yöntemiyle oluşturulan tabakalı yapılardaki yalıtım malzemesi.

Kaya yünü,Taş yünü:Genellikle doğal olarak oluşan püskürük kayalardan ergitilerek imal edilen yün.

Esnek Elatomerik Köpük:Doğal veya yapay kauçuktan veya her ikisinin karışımından yapılan organik veya organik olmayan katkılarla değişikliğe uğratabilen başka polimer ve başka kimyasallar ihtiva eden kapalı hücreli esnek köpük.

Ens Yalıtım Vana Ceketleri en yüksek hizmet sıcaklığında yani verilen bir uygulamada tavsiye edilen kalınlıkta uygulandığında,belirtilen performans sınırları içerisinde işlevine devam edebilmektedir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a comment