Termal Boru İzolayonu Nedir? | Ens Yalıtım

Blog

gemi steram devresi polyester boru izolasyonu kaplama

Termal Boru İzolayonu Nedir?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ens Yalıtımın kullandığı ürünlerin üstün termal performansı, esas olarak kapalı hücre özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Kapalı hücre yapısı ısı transferine direnmek için optimize edilmiştir. Kapalı hücreler düşük hacim hacim oranına sahiptir, küçük ve tekdüze boyuttadır. Yapıları çok ince duvarlar ve minimum nokta temasları ile çok verimlidir.

Tesisat yalıtımı nedir, nasıl yapılır?
Tesisat yalıtımı, boru hatları, tanklar gibi metal yüzeylerin yalıtılması işlemidir. Bu tür yalıtımlar binaların cephe ve çatı izolasyonları kadar önemlidir. Binaların ısıtılmayan bölümlerindeki tesisatlar enerji kaybına neden olur. Boru hatları, tanklar, klima kanalları, vana vb. Tesisatların yalıtılması önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlar. Tesisat yalıtımı kullanım gayesine göre farklı malzeme ve teknikler ile yapılmaktadır.

Tesisat yalıtımının verimi pek çok etkene bağlıdır. Ancak, maliyetinin diğer yalıtım alanlarına göre düşük ve enerji kaybını engellemede etkin bir çözüm olması sebebiyle geri dönüşümü diğer izolasyon alanlarına göre daha kısa zamanda gerçekleşir.

Tesisat Yalıtım Malzmeleri ve Kullanımı: Tesisat ve diğer metal yüzeylerin yalıtımında kullanılan malzemeler ısı iletkenliği, buhar difüzyon direnci, yüksek ısıya mukavemet sağlamak üzere üretilmiştir.

Tesisat Yalıtımının Yangın Perfonmansı: Ens Yalıtım Boru İzolasyon ürünleri ve sistemleri, yanmayı zorlaştıran, birbirine çok sıkı bağlı bir yapıya sahiptir. Dış yüzey, ısı oluşumunu sınırlandıran ve alev yayılımını yavaşlatan kuvvetli bir karbonlu tabaka oluşturur. Kullandığımız tesisat yalıtım malzemelerinin ve sistemlerinin kusursuz yangın ve duman performans özellikleri vardır.

Nem direnci: Ens Yalıtım Tesisat izolasyonu,% 90 oranında kapalı bir hücre yapısına sahiptir. Bu özellik neme karşı yüksek dirençli sağlar, Yalıtım yüzeylerine uygulanmakta olan performansı yüksek bir buhar bariyeri, yalıtımın içerisine nem emilme riskini etkili bir şekilde ortadan kaldırır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a comment