SPREY POLYUREA | Ens Yalıtım
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

SPREY POLYUREA

Sprey polyurea malzemesi amin sonlu reçine ve izosiyanat prepolimer tepkimesiyle oluşan kaplama ve yalıtım malzemesidir. Korozyona karşı koruma, kaplama ve su yalıtımı amaçlı olarak beton, metal, seramik gibi pek çok zemine uygulama yapılabilir. Çok hızlı kürleşme özelliği ile uygulama alanı birkaç saniye sonra kullanıma açılabilir.

Polyurea sprey voc içermez, kokusuzdur, esnektir, aşınmaya karşı koruma sağlar. Ek yersiz polyurea sprey köpük olarak uygulanabilirlik sayesinde mükemmel su yalıtımı sağlar. Zemine yapışma gücü çok yüksektir. Nem ve sıcaklıktan etkilenmez. Mükemmel kimyasal dayanım sağlar. Ultraviyole (UV) , deniz suyu ve klora karşı dayanıklıdır. Talep edilen kalınlıkta uygulama yapılabilir. Genellikle 3 mm uygulama kalınlığı tercih edilmektedir. Teknik ön çalışma ile en uygun kalınlık tespit edilmelidir.

Polyurea sprey kaplama uygulaması yüzme havuzları, gölet, normal ve atık su sistem yüzey kaplamaları ve teras çatı gibi genel yalıtım sistemlerinde, su deposu, fabrikalar, hastaneler, otopark, garaj, kamyonet kasaları gibi muhtelif zemin / endüstriyel zemin kaplama, Yapı – yollar, köprüler, tren yolları ve hızlı trenlerde, iskeleler, tünel, havaalanı, denizcilik, gemi güverte ve gemi limanı gibi endüstrilerde, yüksek dayanım isteyen uygulamalarda yağ ve gaz endüstrisi, rafineri, petrokimya endüstrisi, madencilik, atık su arıtma tesisi, tank kaplama, ikincil depolama tanklarında, asit/baz dayanımı isteyen zeminlerde, Su parkları, akvaryum, oyun alanları ve eğlence sektöründe, dekoratif kaplamalarda sprey olarak uygulanan polyurea köpük kullanılır. Özetle belirtmek gerekirse sprey polyurea kaplama sistemimizi hemen hemen her zemin alanı için talep edebilirsiniz.

Kullanılan formül sayesinde polyurea sprey kaplama sistemleri birkaç saniye içinde hammaddenin ürüne ve hizmete dönüştüğü sistemlerdir. Günümüzde Polyurea’ nın çok farklı uygulamaları yüksek basınçlı sprey makineleri ile başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Bu makinelerden beklenen performans değerleri 160-170 bar basınç ve 70-80 derece sıcaklıklara ulaştırabilmesidir.

Daha geniş bilgi almak ve ücretsiz keşif için şirketimizin İstanbul genel merkez 0216 395 85 14 numaralı telefonundan bizleri arayabilirsiniz. 20 yıllık tecrübemizle Türkiye nin her noktasında bütün şehirlerde polyurea sprey ile  su yalıtımı ve zemin kaplama uygulamaları yapabilmekteyiz.

Polyurea uygulama alanları

 • Seramik kaplı teras ve çatılar
 • Süs havuzları ve büyük havuzlar
 • Su depoları ve sulama kanalları
 • Dış cepheler
 • Her tür zemin kaplamaları
 • Banyo ve balkonlar
 • Temel perdeler
 • Dış cephelerde polyüretan yalıtım köpükleri üzeri
 • Her tür metal veya beton zemin
 • Kimyasal alanlara
 • Nemli zeminler
 • Aşınmaya karşı koruma gerektiren her tür zeminler
 • Gemi, tekne zemin ve yüzeyi

Ens yalıtım olarak firmamız gerçekleştirdiği yapı projelerinde kullandığı klasik yalıtım uygulamalarının eksiklerini tespit etmiş bu doğrultuda daha hızlı, daha etkin ve daha tasarruflu yalıtım malzemeleri arayışına girmiştir.

Avrupa’da gerçekleştirilen yapı projelerinde klasik yalıtım malzemeleri yerini sprey polyurea su yalıtımı uygulamasına terk etmektedir. Sprey Yalıtım Sistemlerinde kullanılan malzeme ve uygulama biçimi yönünden, klasik yalıtım malzemeleri karşısında birçok üstünlüğe sahiptir. Bunlardan en önemlisi uygulama alanının büyüklüğü ne olursa olsun uygulama kesintisiz, mekanik sabitlemeye ihtiyaç duymadan tek bir işlemle ekyersiz olarak gerçekleşir.

Ens Yalıtım olarak  yalıtım sektörünün yükselen değeri olan Sprey Yalıtım Sistemlerinin ana amacı ısı yalıtımı olan Sprey Poliüretan Köpük ( Spray Polyurethan Foam-SPF) ile Püskürtme Yalıtım uygulamalarına başlamış, diğer yalıtım uygulamaları olan su-ses-yangın uygulamalarının da Türkiye’de püskürtme olarak uygulanabilmesi için girişimlerine hız vermiştir.

Bugün geldiğimiz noktada ise klasik ısı-su-ses-yangın uygulamaları yerine; ısı yalıtımı uygulamasını Sprey Poliüretan Köpük-SPF, su yalıtımını Sprey Polyurea gibi yalıtım uygulamalarının tamamını püskürtme olarak tek çatı altında toplaması, teknik alt yapısı ve profesyonel uygulayıcıları ile yurtiçinde Püskürtme Yalıtım Çözüm Sistemlerinde üstlendiği liderlik misyonunu yurtdışı uygulamalarında da başarıyla sürdürmektedir.

Uygulama kalitesinin en az kullanılan malzemenin kalitesi kadar önemli olduğu gerçeği firmamızın ‘’kaliteden taviz vermemek’’ prensibi ile ürün ve uygulama kalitesinin garantisini oluşturur. İzolasyon alanının proje isteklerine uygun olarak; ‘’doğru teşhis’’ ‘’doğru ürün’’ ve ‘’ doğru uygulama‘’ ile gerek ürünün TSE, TSEK gerekse uygulamanın uluslararası standartlara (ISO 9001, EN, ASTM) uygun olması sağlanır. Ürün ve uygulama gereklerine göre her aşamada gerçekleştirilen kalite kontrol testleri ile işin doğruluğu ve performansının ölçülmesi sağlanır.

polyurea sprey teras su yalıtımı
IM000614.JPG
poliüretan sprey besi çiftliği ısı izolasyonu

KALİTELİ HİZMET - UYGUN FİYAT

Sprey polyurea ile su yalıtımı ve zemin kaplama uygulamalarında 5 yıl garanti belgeli %100 sorunsuz çözümler ile yanınızdayız.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.