Polyurea Sprey Kaplama İstanbul | Ens Yalıtım

Blog

sprey polyurea su yalıtımı kaplama

Polyurea Kaplama istanbul

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Polyurea Kaplama istanbul

Polyurea kaplama, ağırlıklı olarak, sprey ile uygulanabilir bir formda gelir; Polyurea sıcak püskürtme makinesi ile uygulanır. poliüre püskürtme işleminin başka bir adıdır, çünkü  poliüre kaplama, 60-70 ° C’ye ısıtıldığında en etkilidir . Poliüre kaplama oluşturan reaksiyon anında gerçekleşir ve saniyeler içinde sertleşmeye başlar. Dolayısıyla, ısı ve hız gereksinimlerini elde etmek için, iki bileşen ısıtılmış hortumlardan özel bir püskürtme tabancasına pompalanır. Bileşenler, reaksiyonun başladığı tabanca haznesinde karışır, karışım daha sonra hemen substrata püskürtülür. Bu, kaplamadan en iyi performansı ve en güçlü fiziksel özellikleri sağlar. Polyurea sprey kaplama hassas bir iştir ve  eğitimli, profesyonel aplikatörler tarafından uygulanmalıdır . Çok sayıda yüzeye uygulama için uygun olmasının yanı sıra, poliüre sıcak sprey kaplama, çok çeşitli sıcaklık ve nem ortamlarında uygulama için uygundur ; bu nedenle, örneğin dış kaplama olarak boru hatlarında uygundur. Etkinliğini etkilemeden sıfırın altındaki sıcaklıklarda veya nemli yüzeylerde uygulanabilir. Aynı zamanda tek bir kat uygulamasında her kalınlıkta uygulanabilir.

Polyurea Kaplama Nedir?

Polyurea kaplama, 1980’lerden bu yana Avustralya pazarında olmuştur, ancak dayanıklılığı, esnekliği ve çok yönlülüğü nedeniyle, bu kaplama için yeni uygulamalar her zaman keşfedilmektedir. Şu anda endüstriler arasında su yalıtımı, korozyon koruması, su tutma ile kimyasal ve toksik maddeler, döşeme ve mekanik ekipman gibi alanlarda kullanılmaktadır. Polyurea kaplama ayrıca substratlar için esnektir; Beton, metal, ahşap, sıva, plastik ve daha birçok yüzeyde uygulanabilir.

Bir poliüre kaplama, plastik veya kauçuk benzeri bir bileşik oluşturan bir izosiyanat ile bir reçine karışımı arasındaki reaksiyonun sonucudur. Bu elastomer, poliüretan ve epoksi gibi diğer teknolojilere benzer şekillerde kullanılabilir, ancak sağladığı koruma, bu kaplamaların her ikisinin de en iyi yönlerini birleştirir. Polyurea, madencilik ekipmanı ve boru hattı kaplamasından oyun alanı armatürlerine , su geçirmez tank kaplamalarına, asbest kapsülleme ve diğerlerine kadar her şey için kullanılır .

Sprey Polyurea Faydaları

Sprey Polyurea, ticari, endüstriyel, denizcilik ve konut uygulamalarında tercih edilen bir kaplamadır, çünkü alternatiflerine göre birçok avantaja sahiptir. Bunlar şunları içerir:

  1. Suya ve korozyona karşı koruma:  Polyurea kaplamalar neme duyarsızlığa / dirence sahiptir. Düşük geçirgenliğe sahiptirler ve ayrıca suya dirençlidirler ve korozyon koruması sağlarlar. Bu nedenle, tank balataları olarak da kullanılırlar.
  2. Minimum kesinti süresi:  30 saniyeden 2 dakikaya kadar bir sertleşme süresi, neredeyse anında servise geri dönüş süresi olduğu anlamına gelir ve kesinti süresi, başka bir boyaya göre çok daha azdır.
  3. Dayanıklılık ve esneklik:  Polyurea, delinmelere ve yırtılmalara karşı dayanıklı olduğu kadar gerildiği anlamına gelen yüksek bir polimerik uzamaya da sahiptir.
  4. % 100 katı:  1: 1 hacim oranıyla ekstra katlara olan ihtiyaç ortadan kalkar ve solvent eksikliği de VOC içermez ve çevre dostu demektir.
  5. Yüksek direnç:  Bir poliüre kaplama, aşırı sıcaklık değişikliklerine dayanabilmenin yanı sıra kimyasal, aşınma ve UV direnci de sağlar.

Epoksilerin ve üretanların da aynı özelliklere sahip olduğunu, ancak tek bir kaplamada olmadığını unutmayın. Polyurea kaplama, yukarıda belirtilen tüm avantajlara sahip tek çözümdür ve aksama sürelerini önleyerek hızlıca uygulanabilir.

Polyurea ve Poliüretan kaplama arasındaki fark

Bu kaplamalar birbirleriyle ilişkili olsalar da (her ikisi de izosiyanat esaslı), pek çok farklılıkları var. Poliüretan esaslı kaplamalar uygulanırken, poliüre olmadığı yerde, sıcaklık ve neme karşı hassastır. Polyurea elastiktir ve gerilebilir, ancak poliüretan yapamaz. Aynı zamanda daha yüksek bir çekme dayanımı vardır.

Polyurea ve Epoksi kaplama arasındaki fark

Epoksiler, uygulama sırasında sıcaklığa, neme ve neme karşı hassastır, poliüre’den daha uzun kürlenme süreleri vardır. Epoksi kaplamalar bir substratın genleşmesiyle esnek değildir ve UV radyasyonu, poliüre’den farklı olarak renk bozulmasına neden olur.

Neden Polyurea Tercih Edilmeli?

Kısacası,  uygulamada çok hızlı bir geri dönüş yapmanız gerektiğinde ve uygulama ortamının nem yüklü, nemli, donmanın altında veya sıcak olduğu durumlarda bir poliüre kaplama seçin . Polyurea ayrıca, bir substratın genleşmesiyle bükülebilen bir kaplamaya ihtiyaç duyduğunuzda veya süper sert aşınma direnci gerektiren bir kaplamaya ihtiyacınız olduğunda da tercih edilir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a comment