SPREY POLİÜRETAN | Ens Yalıtım
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

SPREY POLİÜRETAN

Sprey Poliüretan köpük uygulaması minimum 50 bar basınç ve ortalama  50 C çift bileşenli hammadde sıcaklığında uygulama esasına dayalı yüksek mekanik basınçlı ve ısıtıcılı makine sistemleri ile uygulama alanına direk olarak uygulama avantajı sağlayan, ek yeri barındırmayan ve düşük kalınlıkta dahi yüksek ısı geçirgenlik direnci sağlayan günümüzdeki en son teknoloji ısı ve yalıtım uygulamasıdır.

Sprey poliüretan köpük yüksek uygulama hızı ve 1 sn gibi süper hızlı kuruma süresi ile uygulama yapılan mekanı anında kullanıcıya sunması ciddi oranda zaman ve işçilikten tasarruf sağlar. Sprey poliüretan uygulamasının yüksek yoğunlukta olmasının getirdiği yüksek basma mukavemeti, uygulandığı yüzeye yapısal bütünlük ve mukavemet kazandırır.

Sprey poliüretan köpük uygulamasının genel teknik özellikleri vermeden önce en temel teknik özelliği olarak sprey poliüretanı direkt yerinde uygulama mantığı ile uygulama yüzeyine püskürtülmesi ve ek yerinin olmaması ile de ısı köprüsüne izin vermemesi olarak ifade edebiliriz.

Sprey poliüretan uygulaması yüksek yoğunlukta ve düşük lamda değeri (ısı iletim katsayısı) ile mukavemetli ve düşük kalınlıklarda yüksek ısı geçirgenlik direnci sağlamaktadır. Bu da kullanıcılar termos etkisi yaparak yazın serin kışın sıcak bir ortam sağlar. Sprey poliüretan köpük uygulamasının teknik özelliklerini yapısal ve fiziksel olarak aşağıda ki tabloda bulabilirsiniz.

Sprey poliüretan, başta inşaat sektörü olmak üzere birçok sektörde ve uygulama detayında kendine yer bulmaktadır. Isı yalıtımı ihtiyacı olan her türlü yağsız ve nemsiz yüzeyde sprey poliüretan uygulaması yüksek uygulama hızı ile çok rahatlıkla kullanılabilir.

Sprey poliüretan uygulaması yapılacak alan mutlaka temiz ve kuru olmalıdır.Aksi takdirde ıslak veya pis olan bir alana uygulama yapılmamaktadır.Poliüretan uygulaması kuru ve temiz olan her alana her hangi bir yapıştırıcı yada mekanik bir sabitlemeye ihtiyaç duymadan kendiliğinden mutlak kuvvet ile yapışmakta ve yapıştığı alanı insan gücüyle bile kolay kolay bırakmamaktadır.Uygulama yapılacak alan süpürge yada endüstriyel makineler yardımıyla temizlenmelidir.Temiz bir alana uygulanan poliüretan anında yapışır ve kurur bu nedenle poliüretan köpük gelmesini istemediğiniz alanları kamufle etmeniz gerekmektedir aksi takdirde temizliği zor ve zahmetlidir.Uygulama yapılırken hava sıcaklığı 0 – 40 derece arasında olmalıdır çok soğuk havalarda poliüretan reaksiyona giremediği için köpük halini alamaz.Açık alanlarda sağlıklı bir uygulama için havanın yağmursuz ve rüzgarsız olması gerekmektedir.

Poliüretan sprey ısı yalıtım uygulaması tecrübeli ve mesleki eğitim sertifikalı uzman uygulama ekibimiz tarafından yapılmaktadır.Makine parkurumuz son teknoloji olup tüm bakımları periyodik bakım takvimine uygun olarak yapılmaktadır.Uygulama sırasında kalitemizi etkileyecek her hangi bir arızaya sebep vermez.Uygulamaya başlamadan önce poliüretan makinelerimiz uygulama yüzeyine göre basınç ayarları hava şartlarına göre ise ısıtıcı ayarları yapılarak uygulamaya hazır hale getirilir.

Gerekli bütün önlemler alındıktan ve makine ayarları yapıldıktan sonra sprey poliüretan uygulaması başlar sıvı olarak 2 hortumdan gelen poliüretan ham maddeleri tabancada karışarak köpük halini alır ve uygulanan alana güçlü bir kuvvet ile yapışma sağlar.İstenilen kalınlık elde edinceye kadar poliüretan köpük katlar halinde uygulanmaya devam eder.Uygulama 3 sn gibi kısa bir sürede donar çarı arası zemin uygulamalarında üzerinde gezilecek ise 1 gün beklenmesinde yarar vardır.

poliüretan sprey köpük temel perde beton izolasyonu
IM000614.JPG
poliüretan sprey besi çiftliği ısı izolasyonu

KALİTELİ HİZMET - UYGUN FİYAT

Sprey Poliüretan Köpük uygulamalarımız da en kaliteli ham maddeler ile profesyonel ekibimizle hizmet sunuyoruz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.