Sprey Poliüretan Köpük ile Verimli Binalar | Ens Yalıtım

Blog

isi-yalitimi

Sprey Poliüretan Köpük ile Verimli Binalar

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

2016 yılı enerji denge tablosuna göre ülkemizde enerjinin %32’si sanayi, diğer %32’si binalarda, %25,6’sı ulaşımda, %4’ü ise tarımda tüketilmektedir. Binalarda enerji verimliliği fırsatları daha yüksek olup, uygun yalıtım ile %50’ye varan ısıtma ve soğutma kaynaklı tüketimden tasarruf sağlamak mümkündür. Az enerji tüketimi ile daha fazla verim almak bizim elimizde. Binalarımızın özellikle çatı katı noktasında yalıtımını yaptırarak önce aile ekonomisine,daha sonra da ülke ekonomisine katkı sunmak önceliklerimiz arasında yer almalıdır. Ülkemizdeki bina sayısın göz önüne aldığımızda,yapılacak doğru yalıtım ile  tasarrufun ne kadar yüksek olabileceği tahmin edilmektedir.

TÜİK istatistiklerine göre Türkiye’de 2017 yılı itibariyle 9,1 milyon bina bulunmakta olup bu miktarın yaklaşık %87’sini konut nitelikli binalar oluşturmaktadır. Mesken sayısı ise 22 milyonun üzerindedir. Kentsel dönüşüm kapsamında yıkılacak olan,bireysel ısı yalıtımı yaptıran ve yeni yapılan verimli binalar dikkate alındığında yaklaşık 5,6 milyon konutun yalıtım ihtiyacı olduğunu ortaya çıkarmaktadır. Yapılarda yalıtım ihtiyacının en fazla olduğu nokta ısı kayıplarının fazlasıyla yaşandığı çatı katlarıdır. Çatı katı ısı yalıtım ihtiyacını sıkma tavan köpüğü olarak da bilinen sprey poliüretan köpük uygulaması ile karşılayabilir. Bu sayede ısınmak için harcanılan maliyetleri düşürmüş olursunuz.

İyi dengelenmiş bir çatı,duvar ve döşeme yalıtımı ortam ısıtmasına ve soğutmasına yönelik yalıtım enerji talebini önemli ölçüde azaltıyor. Enerjimizi boşa harcamadan ,güvenli ve konforlu yapılarda yaşamayı hedefliyor,aynı zamanda %50 ye varan tasarruf elde etmek istiyorsak çatımızın bütün alanını poliüretan sprey uygulaması ile standartlara uygun kalınlıklarda belgeli ürünler ve uygulayıcıları tercih ederek ısı yalıtımı ile çatılarımızı koruma atına almalıyız.

Sprey Poliüretan Köpük ve Ses Yalıtımı

Binaların gürültüye karşı korunması hakkında yönetmelik 31 Mayıs 2017 tarihinde 30082 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı ve 31 Mayıs 2018’de yürürlüğe girdi. Bu yönetmelik ile her türlü bina ,tesis ve işletmenin işletimi ve kullanımı esnasında insanların maruz kalacağı  ,kişilerin beden ve ruh sağlığını olumsuz etkileyebilecek gürültünün önüne geçebilmek için ısı ve ses izolasyon malzemesi olan sprey poliüretan köpük uygulamasını öneriyoruz.

Sprey Poliüretan Köpük ve Isı Yalıtımı

Poliüretan püskürtme köpük uygulaması ile,binalarda ve tesisatta ısı verimliliği sağlayarak hem doğal kaynakların hem de enerjide dışa bağımlılığı olan ülkemizin ekonomisine katkı sağlıyor. Isı ve ses yalıtımlı,enerji verimliliği yüksek ,yangın güvenliği sağlanmış binalar enerji tüketiminin azaltılmasında çok önemli bir rol oynuyor. Zeminden çatıya,ara bölmelere dahil uygulanabilen sıkma poliüretan köpük nitelikli bir ısı yalıtım malzemesidir.

Sıkma tavan köpüğü binaların ve çatıların ömrünü uzatmasının yanı sıra tüketicinin de cebini korur.İstanbul için uygun fiyata sprey poliüretan köpük uygulaması ile yüzde ‘ye varan enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Sprey poliüretan köpük ile ısı yalıtımına harcanan para,sağladığı enerji tasarrufu ile 3-5 yıl gibi kısa sürede amorti eder.

2000’li yıllarda ivme kazanan inşaat sektöründe enerji tasarruflu binalara sahip olabilmek için kentsel dönüşüm sürecini iyi değerlendirmeliyiz. Yeniden inşa edilecek tüm binalarda profesyonel hizmet kalitesiyle yola çıktığımız bu sektörde Ens Yalıtım Yapı Kimyasalları San.Tic.Ltd.Şti olarak bu yüksek teknoloji ısı yalıtım malzemesi hakkında fiyat bilgisi almak ve daha detaylı bir bilgi için bizlere iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a comment