Sprey Poliüretan Köpük Çözümlerimiz | | Ens Yalıtım

Blog

Tasarruf

Sprey Poliüretan Köpük Çözümlerimiz

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Teras Uygulamaları

Teras çatının Püskürtme Poliüretan ile kaplanması,geleneksel yalıtım yöntemleriyle karşılaştırıldığında zaman olarak %80’e varan,yatırım maliyetleri yönünden de %50’ye varan tasarruflar sağladığı kanıtlanmıştır. Poliüretan köpükler güneş ışınlarına dayanıklı değillerdir. Yalıtım sistemi açıkta kalacak ise UV koruyuculu alifatik boya uygulanmalıdır.

  • Günde 750-1000 m² uygulama kapasitesi
  • Mekanik sabitlemeye ihtiyaç duymadan sabitlenir.
  • Üzerinde yüründüğünde esneme ve ses yapmaz.
  • Isı köprülerini ortadan kaldıran kesintisiz yalıtım sağlar.
  • Duvar-baca dipleri,girinti ve çıkıntılara kolay uygulama.
ENS YALITIM SPREY POLİÜRETAN UYGULAMA VİDEO

Temel Perde

Temel perde beton yüzeyine,hiçbir yapıştırıcıya ve mekanik sabitlemeye ihtiyaç duymadan yüksek basınç altında püskürtülerek uygulanan poliüretan köpük uygulandığı detay noktalarında,girinti ve çıkıntılara kolay ulaşabilme yeteneği ile yatay ve düşey bütün yüzeyde iğne deliğinin bile kapandığı ek yersiz bir yalıtım örtüsü meydana getirir. Sprey Poliüretan Köpük çok güçlü yapışma özelliğine sahip olduğu için darbe,sarsıntı ve titreşimden etkilenmez. Esnektir,yapıyla birlikte çalışır. Temek perde beton yüzeyleri,üzerinde uygulanan Sprey Poliüretan Köpük sonrasında yüksek esneme,yüksek yırtılma,yüksek kimyasal dayanıklıdır.

Poliüretan Köpük
Poliüretan Köpük

Sac Çatı

Konut çatı yalıtımı uygulamalarında olduğu gibi ,endüstriyel çatıların ısı yalıtımı Sprey Poliüretan Köpük malzemesinin geleneksel uygulama alanlarındandır.Depoların,üretim tesislerinin ,sergi ve spor salonlarının çatıları normalde profil metal levhalardan yapılmıştır ve aralıkları oldukça büyüktür.Bu hafif çatı konstrüksiyonu kar,rüzgar ve yağmurun yol açtığı ek yükleri taşıyabilecek şekilde hafif bir yalıtım malzemesine ihtiyaç duyar.

Püskürtme Poliüretan Köpük,yerinde uygulama özelliği sayesinde metal sac profilindeki yüzeye,yüksek basınç altında püskürtülerek uygulandığı yüzeyin detay noktalarında ,çatı taşıyıcıların girinti ve çıkıntılarına kolay ulaşabilme,vida deliklerinin oluşturduğu ısı köprülerini yok etme yeteneği ile yatay ve düşey bütün yüzeyde iğne deliğinin bile kapandığı ekyersiz bir yalıtım örtüsüdür.

trapez saç catı sıkma tavan köpüğü
trapez saç catı sıkma tavan köpüğü

Ters Tavan

Enerji maliyetlerinin yükseldiği günümüzde Sprey Poliüretan Köpük uygulaması,eskiyen ve ısı yalıtımı eksiği bulunan  çatıları yeniden yapmaya ihtiyaç duymadan,kapalı hücre yapısı sayesinde benzersiz çatı yalıtımı ve konfor sağlamaktadır. Mevcut olan evlerin çatı kirişleri normalde sadece 10-14 cm kalınlığında olduğundan dolayı,çatı kirişlerinin arasına sıradan malzemelere uygulanan ısı yalıtımı uygulamaları hem uygulama biçiminden hem de bugünkü ısı yalıtım ihtiyaçlarını karşılamaya yeterli değildir. Poliüretan köpük malzemesinin düşük bir kalınlıkta son derece düşük ısı iletkenliği ve yüksek ısı yalıtım performansı,hem zaman hem de para olarak maliyetli olan çatı alanlarının ısı yalıtımı uygulamalarına olanak sağlamaktadır. Püskürtme Poliüretan Köpük,zahmetli kesme ve monte etme işlemlerine gerek olmadan ahşap çatı kirişlerinin arasına veya beton zemin üzerine yüksek basınç altında özel sprey tabancası ile püskürtülür.

Sprey Poliüretan Köpük
Sprey Poliüretan Köpük
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a comment