Sprey Poliüretan Hangi Amaçlarla Kullanılır? | Ens Yalıtım

Blog

Sprey Poliüretan Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Sprey Poliüretan Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Sprey poliüretan ile en kaliteli yalıtıma sahip olabilirsiniz. Şu an da en çok tercih edilen ve kullanılan yalıtım türüdür. Diğer yalıtım türlerine oranla çok daha az masraflıdır. Ayrıca zahmetsiz bir uygulaması vardır. Bir günlük çalışma saatleri içerisinde yaklaşık 1500 metrekarelik alanlara sprey poliüretan izolasyon yapmak mümkündür.

Sprey poliüretan kullanım amacı olarak birkaç sebep barındırır. Örneğin; bir bölge yağmur ya da tesisat kaynaklı olarak nem alıyorsa bunun giderilmesinde yardımcı olur. Sebebi ise poliüretan malzemenin su geçirmezlik özelliğinin bulunmasıdır. Ayrıca sıcak – soğuk hava geçişlerinin dengelenmesinde ve yapının ömrünün uzatılması için uygulanan bir izolasyon yöntemidir. Özellikle sac tavanlarda uygulanması, bölgedeki yalıtım sorununu tamamen ortadan kaldırmaktadır. Herhangi bir yalıtım türünün erişemeyeceği bölgelere dahi erişebilen bir izolasyon türü olduğundan bölgenin her kısmında aynı kalitede yalıtım sağlanmış olur.

Poliüretan Nasıl Bir Maddedir?

Poliüretan sıvı halde bulunan ve oksijen ile bir araya geldiğinde saniyeler içerisinde yoğun bir köpüğe dönüşen izolasyon malzemesidir. Kendine özgü yüksek basınçlı makinesi ile kullanılır. İzolasyon yapılacak olan bölgeye püskürtme yolu ile yalıtım sağlanır. Basınçlı püskürtme özelliği olan makinesi sayesinde insan elinin ulaşamayacağı noktalara dahi izolasyon yapılabilmektedir. Bundan dolayı en doğru izolasyon seçimidir. Uygun fiyatı ve yüksek kalitesinden dolayı en çok tercih edilen yalıtım türüdür. İşinin uzmanı olan ekibimizce uygulanan sprey poliüretan yalıtım işlemi, güvenilir ve uzun ömürlüdür.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a comment