Tekne ve Yat Su Yalıtımı | Ens Yalıtım

Blog

Polyurea Yat ve Tekne Yalıtımı

Polyurea Sprey Tekne Kaplama Teknolojisi

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Sprey Polyurea Nedir?

Genellikle beton ve çeliğin korozyon ve aşınmaya karşı korunması ve su izolasyonu amacıyla uygulanan polyurea bu alanda son teknoloji ürünü olup %100 çözüm sağlar. Çok hızlı reaksiyon süresi, yüksek esneklik ve aşınma dayanımı özelliklerinden dolayı polyureanın geleneksel zemin kaplama ve su yalıtım malzemelere karşı birçok avantajı vardır. Polyurea sprey in endüstriyel alandaki uygulamaları hızlı bir şekilde artmaktadır ve her geçen gün kendine yeni bir uygulama alanı bulmaktadır. Polyurea yüksek basınçlı ve 80 dereceye kadar ısıtmalı makineler ile geniş alanlara uygulanabilmesi yanı sıra taşınabilir ve hava ile çalışan tabancalar yardımı ile küçük alanlara da uygulanabilir. Yüzey hazırlığı yapılmış alanlara uygulanan polyurea çok hızlı reaksiyon süresi sayesinde, kısa sürede kullanıma alınabilir ve tam yükleme yapılabilir.

Polyurea Sprey Teknik Özellikleri

  • Biyojenik sülfirik asit ve hidrojen sülfite karşı dayanıklıdır.
  • Çekme direnci ve yırtılma mukavemeti çok iyidir.
  • Birkaç saniyede kürlenir.
  • Beton,metal ve ahşap yüzeylere çok iyi tutunma özelliğine sahiptir.
  • Hidrolitik dayanımı yüksek ve yaşandırma özellikler çok iyidir.
  • Solvent ve katalist içermez.

Tekne Su Yalıtımında Polyurea Sprey Kaplama

Polyurea  kaplama sistemi, denizcilik ve tekne endüstrisi için en iyi korumayı sağlar. Ahşap, fiberglas, metal gibi farklı zeminlere tutunabilme özelliğine sahiptir. Polyester kaplama sistemine göre daha fazla kanıtlanmış dayanım gücü bulunmaktadır. Polyurea kaplama ile hızlılık ön plandadır. Ön işlemler (Tekne temizlik, yüzey zımparalama) sonrası uygulama tatbik edildiği yüzeyde 10 saniye içinde kuruma süresini tamamlanmakta ve tekne kısa sürede suya indirilmeye hazır hale gelmektedir.

Polyurea sprey uygulaması ile tekne ve güverte yüzeylerinde kaymazlık sağlnır, çürüme önleyici özelliği sayesinde polyurea sprey ile kaplanan yüzeyleri dış etmenlere karşı korur ayrıca darbelere karşı tekne ve yatları dirençli hale getirir.

Polyurea sprey özel mobil izolasyon aracı  makine ve ekipmanlar  ile sprey olarak uygulanmaktadır.Bu sayede Türkye’nin bütün limanlarında tekne yalıtımında hizmet vermekteyiz.Polyurea sprey ile  kaplanan tekne ve yat yüzeyleri  dış ortamla teması kesilir ve su ,hava geçirgenliği önlenir. Aşınmaya, sarsıntıya ve çarpmalara karşı deniz araçlarının direncini yüksektir.

Polyurea Kaplama sistemi deniz araçlarında istenmeyen midye, yosun ve balanidlerin yüzeylere yapışmasını azaltmakta ve ayrıca kaplanan alanı temizlenmeye çok elverişli hale getirmektedir, çünkü temizlik sırasında  mükemmel biçimde direnç gösterebilmektedir.

Polyurea Yat ve Tekne Yalıtımı
Polyurea Yat ve Tekne Yalıtımı
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a comment