Tank ve Boru İzolasyonu – Ens Yalıtım
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

POLİÜRETAN TANK VE BORU İZOLASYONU

Isı izolasyonu gerektiren tank ve borular, poliüretan köpük malzeme ile yapılan izolasyon, gerek görüntü gerekse sağlamlık açısından diğer izolasyon malzemeleri ile yapılan izolasyonlardan çok farklı, mükemmel bir yapıya sahiptir.
Sprey Poliüretan Isı izolasyonu gerektiren tank ve borular uygun kalınlık ve boyutta alüminyum ile kaplanır. Mesafe tutucu takoz olarak yine aynı poliüretan malzeme kullanılır. Alüminyum kaplama ile tank arasına yerinde, püskürtme veya döküm olarak poliüretan köpük tatbik edilir. Poliüretan ile yapılan uygulama, gerek görüntü gerekse sağlamlık açısından diğer izolasyon malzemeleri ile yapılan izolasyonlardan çok farklı, mükemmel bir yapışma sağlayarak zamandanda tasarruf ederek ısı yalıtımı uygulanmış olur.
Enjeksiyon yöntemiyle uygulanan poliüretan sistemleridir. Sıcak – soğuk su boru hatları, tank izolasyonları ve jeotermal boru hatlarında kullanılan poliüretan sistemleridir. Püskürtme sprey makineleri ve enjeksiyon makineleri ile uygulanabilmektedir. Bakteri üretmemesi ve gıda temasına uygun olması nedeniyle özellikle gıda depolarının izolasyonu kullanımı uygundur.
-40 0C – (+)130 0C  Boru ve Tank izolasyonunda kullanılabilmektedir.

POLİÜRETAN TANK VE BORU İZOLASYONU KULLANIM YERLERİ:

Sıcak su hattı ve tanklarında
Sıvılaştırılmış gaz hattı ve tanklarında
Buhar transferi hattı ve tanklarında
Sıcak yağ hattı ve kazanlarında
Yangın ve temiz su hatlarında
Diğer kimyasal hatları ve tanklarında

Sprey poliüretan’ın her alanda uygulanabilen bir özelliği vardır.
Sprey poliüretan,boruların izolasyonunda da her türlü projeye uygulama desteği ve imkanı sağlar.
Borulardan geçen; akıcı, yanıcı, gıdasal vb. maddelerin soğuma ve ısınmasını engelleyerek metodik aktarma şartlarını oluşturur.
Poliüretan köpük ile yapılan ısı boru ve tank yalıtımı uygulamaları hem estetik hem sağlık açısından diğer yalıtım ürünleri ile yapılabilen uygulamalardan çok farklı olmakla beraber mükemmel bir sonuç verir.
Poliüretan köpük uygulamasının her ortam ve alanda sorunsuz uygulanabilir özelliği vardır.
Ayrıca, dış mekanik darbelere karşı ek bir mukavemet sağlar. Dolayısıyla, poliüretan kullanılan izolasyon, diğer benzer ürünlerin kullanıldığı izolasyonlara nazaran çeşitli dış etkenlere daha dirençli bir yapı oluşturur.
Uygulanacak yalıtım kalınlığı tespit edilirken, ortam sıcaklığı, yüzey genişliği, ortamdaki nem oranı, akışkan sıcaklığı ve çalışma süresi gibi başlıca faktörler dikkate alınır.
Boru ve Tank izolasyonu kaplama
tank izolasyonu kaplama
tank izolasyonu sac kaplama

KALİTELİ HİZMET - UYGUN FİYAT

Sprey Poliüretan Köpük uygulamalarımız da en kaliteli ham maddeler ile profesyonel ekibimizle hizmet sunuyoruz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.