Poliüretan (sprey) Köpük Dış cephe yalıtımı | | Ens Yalıtım

Blog

Poliüretan (sprey) Köpük Dış cephe yalıtımı

Poliüretan (sprey) Köpük Dış cephe yalıtımı

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Poliüretan (sprey) Köpük Dış cephe yalıtımı, tüm duvar sisteminin bir parçası olarak su kontrolü, hava kontrolü, buhar kontrolü ve termal kontrol sağlayabildiği bir yalıtım tekniğidir. Sprey Poliüretan Köpük Duvarları ve tavanları yalıtmak, sahipleri enerji maliyetlerinden tasarruf etmek ve daha konforlu bir iç mekan oluşturmak için üstün bir yöntemdir.

Sprey Poliüretan köpük, dış cephelerde tercih edilmesinin esas nedeni, zemin ile bağlantısının uygu lama anında sağlanmasıdır. Çift bileşenli poliüretan köpük uygulama sırasında 4 saniye gibi bir süre içerisinde reaksiyona girerek şişer bu nedenle briket, bims, duvargibi cephedeki yapı elemanlarıyla iyi bir birleşim sağlar. Duvarda tek bir yapı elemanı gibi kalıcılık sağlar. Duvara püskürtülen sprey poliüretan köpük, cephede ekyersiz bir uygulama ile ısı köprülerinin olmamasını sağlar. Köpük ile duvarda yapılan uygulama, tüm gözeneklere sıvı şekilde işler. Sprey püskürtülen poliüretan köpük anında genleşmesi sayesinde duvara yüzde yüz yapışır.


Sprey Poliüretan Cephede Nasıl Uygulanır?

Sprey poliüretan köpük, binaların cephelerinde geriden uygulama yapmak en doğru yöntemdir. Bu da, cephelerde iskele vb. yapı uygulamalarına yardımcı sistemlerin duvardan geride kurulması gerekmektedir. Bir diğer yöntem ise, cepheden geride püskürtme yapılabilecek sistemin kurulması sepetli vinç yardımı ile yapılabilir. Bu sayede geriden püskürtülen sprey poliüretan köpük, cephede daha düzgün bir uygulama sağlayarak düzeltme işçiliğini azaltacaktır.


poliüretan sprey Dış Cephe Yalıtımının Sağladığı Avantajlar

Sprey poliüretan köpük su ite temas ettiğinde bozulma olmaz ve uygulandığı yerden sökülmez. Asitli ve tuzlu ortamlarda dayanıklılığını uzun yıllar korur. Sprey poliüretan köpük içerisinde bakteri, haşare, böcek barındırmaz, koku yapmaz, çürümez, uzun ömürlü ve doğa dostudur.

SPREY POLİÜRETAN DIŞ CEPHE ISI VE NEM YALITIMI UYGULAMA VİDEOSU
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a comment