Plastcoat zemin kaplama – Ens Yalıtım

Blog

Gemiz zeminleri Plastcoat kaplama

Plastcoat zemin kaplama

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Plastcoat zemin kaplama

Plastcoat Zemin Kaplama

Kaplama için var olan yenilikler ile birlikte firmamız tarafından kaliteli ve güvenilir plastcoat kaplama yapmaktayız.

Kaplama ev ve iş yeri için önem arz eden bir üründür. Doğru yapılmadığı taktide maddi olarak birçok zarara yol açar. Bu nedenle iyi bir firmaya uygun fiyatlı zemin kaplama yaptırılması gerekir. Tabii bunu yaparken de kaplama malzemesi de önemli bir unsurdur. Çünkü bazı kaplamalar kaplanan alana uygun olmayabilir.

Plastcoat Zemin Kaplama Nedir?

Zemin kaplama olarak bilinen uygulama daha çok evimizin zemine döşediğimiz duruma verilen addır. Zemin kaplama sayesinde daha çok ev dekorasyonu için zemin kaplama stil belirlerken en çok dikkat etmemiz gereken unsurların başından gelir.

Çünkü zemin için kullanılan kaplama için ne renk ve hangi malzemeden olacağı evinizin görünümünü belirlemektedir. Evinizdeki mobilyadan tutup duvar rengine kadar var olan eşyalarınızı zemininize uygun seçmeniz dekorasyonunuzun daha iyi bir şekilde ve bütünlük içinde uyumlu olmasını sağlar. Bu nedenle zemin kaplama seçerken dikkat etmeniz gereken birden fazla nokta bulunur.

Zemin Kaplama Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Zemin kaplamanın ev ve iş yeri dekorasyonu için önemi büyüktür. Bu nedenle seçerken de bazı dikkat edilmesi gereken yönler vardır. Öncelikle kaplama seçerken tüm zemin kaplama modellerine ve çeşitlerine bakın. Aklınızda hangi yere uygun kaplama modeli varsa örneğin plastcoat kaplama daha çok gemi gibi yerlerde kullanılan bir kaplamadır. Bu kaplamanın ev ve iş yerlerinde kullanımı da söz konusudur.

Bu nedenle aklınızda hangi kaplamayı kullanımı oluşturmadan önce iyice bir araştırma yapmanız mutlaka çok önemlidir. Bu şekilde doğru karar alıp sonrasında pişman olma durumu da yaşanmaz. Bunun dışında kaplamanın evinizin ya da iş yerinizin tümüne mi yoksa belirli odalarına mı zemin kaplama yapacağınızı da seçmeni gerekir. Eğer evinizin ya da iş yerinizin tümüne aynı zemin kaplamayı kullanmak isterseniz. Aynı tipte kaplama seçmeniz önemlidir. Aynı zamanda farklı farklı odalarda farklı zemin çeşitleri de kullanabilirsiniz.

Açıkça ifade etmek gerekirse zemin kaplama evinizin türüne ve sizin hayallerinize göre seçilmesi en mantıklısıdır. Seçeceğiniz renkler bir süre sonra sizi sıkmayacak renkler olmalıdır. Yani bu durum biraz keyfinize kalmış.

Bunun yanı sıra ev için zemin kaplama düşündüğümüzde mutfaklarda üç boyutlu epoksi tarzı zemin kaplama çok iyi olur aynı zamanda salonlar içinde PVC zemin kaplama kullanabilirsiniz. Eğer bu konu hakkında bir uzman görüşü de almak ve uygun fiyatlı zemin kaplama hakkında fikir de almak istereniz bizlere ulaşabilir ve kaliteli zemin kaplama ile uzun ömürlü bir kaplama yaptırabilirsiniz.

Plactoat Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?

Her eve ve iş yerine aynı tür zemin kaplama gitmez. Çünkü zemin kaplama çabuk aşınan ve uygulandığı alana yapışmadığında kolay sökülebilen bir yapıya sahiptir. Bu nedenle uygulanmadan önce elbette bir uzmanın görüşü alınması gerekir.

Öncelikle zemin kaplama için birden fazla çeşit vardır ve her mevsime uygun değildir. Örnek vermek gerekirse PVC zemin kaplaması yapılmadan önce uygulanması gereken bazı kuralları ele almalıyız. Zemin kaplama yapmadan önce kullanılan astarın ya da şapın düzgün bir şekilde zemine uygulanmış olması gerekir. Eğer zemin düzgün ve pürüzsüz değilse zemin kaplama bir süre sonra şişer bu da ilerde mali boyutlarda sizi zora sokar. Bunun dışında zeminin de düzgün ve pürüzsüz olması çok önemlidir. Zemin kaplama çeşitlerinden PVC zemin kaplama uygulanırken ortam sıcaklığının yeterli seviyede olması çok önemlidir. Ne çok sıcak bir ortam ne de soğuk bir ortam PVC zemin kaplama için uygun değildir. PVC Zemin kaplama seçimi sonrasında PVC için uygun olan yapıştırıcılar kullanılmalısınız. Bu işlem daha çok alanında uzman kişiler tarafından yaptırılması gerekir.

Zemin kaplama çeşitlerinden birisi olan epoksi zemin kaplama için ise alanında profesyonel kişilerle çalışmak gerekir. Çünkü epoksi zemin kaplama oldukça dikkat ve ustalık gerektiren bir iştir. Epoksi kaplama yapmadan önce mutlaka zeminin temizlenmesi ve düz hale getirilmesi gerekir. Epoksi zemin kaplama işlemine başlamadan önce zemine astar atımı yapmanız gerekir. İlk kat şeffaf kat astarolarak değerlendirilir. Burada ki astarın doğru şekilde atılması çok önemlidir. Eğer astar düzgün şekilde atılmasa epoksi zemin kaplama bir süre sonra şişecektir. Tekrar zemin kaplama gerekebilir. Bu da hem malzeme açısından hem de işçilik açısında maddi kayıp yaratabilir.

Astar atıldıktan sonra kuruması için bir süre beklenilir. Epoksi zemin kaplamanın sağlam olabilmesi için sert bir yüzeye yapılması gereklidir. Uygulama sonrasında epoksi kaplama çeşidi ev ve iş yerinin zeminine uygulanır. Ev ve iş yerinizin zemininde farklı desen ve renkler isteniyorsa da epoksi boya uygulamaları da ek olarak da tercih edilir. Eğer zemin kaplama da hangi zemin kaplama çeşidinin evinize ve iş yerinize uygun olduğunu bilmiyorsanız bizlere ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Uygun ve güvenilir ve zemin kaplama da öncü firmamız her daim müşterisinin yanındadır.

Zemin Kaplama da Öncü Firma

Zemin kaplama alanında öncü firmamız her türlü ev zemin kaplama ve iş yeri için ayrı ayrı seçeneklerle zemin kaplama hizmeti sunmaktadır. Sunduğumuz bu hizmette alanında uzman personellerimiz zemin kaplama yapılacak alanı detaylı inceledikten sonra hangi kaplama çeşidinin bu alana uygun olduğunu söyler buna göre zemin kaplama yapılır.

Zemin kaplama için birden fazla seçenek vardır. Fakat tek sorun şu ki her zemin kaplama ürünü her alana gitmez. Bu nedenle zemin kaplama yapmadan önce ürün seçimi yaparken mutlaka profesyonel desteği almanız gerekir. Firmamızda uzun yıllar zemin kaplama alanında çalışmış alanında uzman personellerimiz vasıtasıyla zemin kaplama yapılmaktadır. Zemin kaplama çeşitlerinden PVC zemin kaplama, plastcoat zemin kaplama, epoksi zemin kaplama, linolyum zemin kaplama, parke zemin kaplama, kauçuk zemin kaplama, poliüretan zemin kaplama, karo zemin kaplama, beton silme zemin kaplama hangi zemin kaplama çeşidi olursa olsun alanında uzman zemin kaplama ekibimiz, bu iş için son derece teknolojik malzemeler kullanarak kaplama yapmaktadır.

Eğer alanında öncü firmamızdan kaplama alanında destek almak isterseniz tek yapmanız gereken sitemizde yer alan numaradan bizlere ulaşabilirsiniz.

Zemin Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

Zemin kaplama ev ve iş yeri dekorasyonu için önemli olduğunu söylemiştik. Eğer doğru uygulama yapılmazsa gün içerisinde yoğun bir şekilde kullanılan zayıf maddeli zeminler kısa süre içerisinde bozularak eski var olan özelliğini de kaybedebilir.

Bu gibi durumların oluşmaması için beton zeminlerin üzerine birbirinden farklı çeşitli zemin kaplama uygulamaları yapılmaktadır. Bunu yaparken de uzman desteği vasıtasıyla hangi zemine uygun kaplama çeşidinin kullanılacağı da belirlenmelidir. Bu uygulamalar zemin için daha sağlıklı ve daha dayanıklı bir hale getirilebilir. Bu nedenle zemin kaplama yaptırılmadan önce mutlaka hangi zemin için hangi kaplamanın daha uygun olduğunu öğrenebilirsiniz. Yazımızın konusu olan plastcoat zemin kaplama daha çok fabrika ve gemi tarzı endüstriyel çalışma alanları için kullanılan bir zemin kaplama türüdür. Bu zemin kaplama çeşidinin ev ve iş yerlerinde kullanımı olası bir afet durumunda birden fazla zarar yol açacaktır.

Plastcoat Zemin Kaplama Nedir?

Daha çok fabrika ve gemi tarzı yerlerde kullanılan plastcoat zemin kaplaması birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Bu nedenle Plastcoat Zemin Kaplama Nedir? Soruları çokça sorulmaktadır.

Öncelikle plastcoat zemin kaplama dayanıklı ve uzun ömürlü zemin kaplamalar içinde yer almaktadır. Plascoat zemin kaplama bugün piyasada bulunan zemin kaplamalardan daha fazla çok yönlü ve dayanıklı kaplamalar içinde yer almaktadır. Özellikle dünya çapında 25 yıllık kanıtlanmış performansı sayesinde ustalar ve bu tür iş yerleri için daha çok tercih edilen zemin kaplamalar arasında yer almaktadır. Plascoat zemin kaplama daha çok zorlu ortamlara karşı metal için uzun vadeli koruma sağlayan bir zemin kaplama çeşididir.

Plastcoat Zemin Kaplama Ne Kadar Dayanır?

Dünya çapında bu işle uğraşan kapsamlı laboratuvar testleri ile birlikte bunun dışında gerçek kullanım alanlarına da bakarsak plastcoat zemin kaplamanın 70 yılı aşkın bir sürede kullanıldığını görürüz.  İsveç Korozyon Enstitüsü testleri ile birlikte plastcoat zemin kaplamanın daha çok 200 yılı aşkın bir süredir yer altı ömrünü taşıdığını ve bu test vasıtasıyla SSG isimli araştırma enstitüsünün yayımladığı rapora göre de plastcoat zemin kaplamanın fabrika ve gemi tarzı endüstriyel alanlarda ise kullanım ömrünün en az beş en fazla on yıl olduğunu görmekteyiz.

Zemin kaplamalarından biçilen ömür gerçek değerleri ifade etmemektedir. Çünkü burada kullanılan malzeme ve işçilik de çok önemlidir. İyi bir işçilikle yapılmayan kaplama hangi çeşidi olursa olsun ömrü uzun olmayacaktır. Bunun dışında iyi bir işçilikte çok önemlidir. Bu da uzman personeller tarafından sağlanır. Eğer iyi bir işçilik olmazsa zemin kaplamanın ömrü kısa süreli olacaktır. Zemin kaplamada özellikle plastcoat zemin kaplama da öncü olan firmamız her neresi olursa olsun istenilen yere gelerek plastcoat zemin kaplama yapmaktadır.

Plastcoat zemin kaplama da dikkat edilmesi gereken nokta uygulanacak alan ve doğru malzeme seçimidir. Eğer doğru malzeme seçilmezse uygulanacak zemin kaplama çeşidi hangisi olursa olsun maddi kayba uğratacaktır sizi. Bu nedenle uzman personellerimizden yardım almanız en doğrusudur.

Plastcoat Zemin Kaplama Nerelerde Kullanılır?

Plastcoat zemin kaplamasını sadece yer kaplaması olarak düşünmek yanlıştır. Çevremizde gördüğümüz birçok alanda zemin kaplama vardır. Bu nedenle plastcoat zemin kaplamanın kullanıldığı alanlara bakarak bu kaplama çeşidinin ne kadar önemli olduğunu da görebilirsiniz.

Plastcoat zemin kaplamanın basit düzeyde kullanıldığı alanlar sokak mobilyaları olarak adlandırılan banklar ve oturaklar, sokaklarda ya da parklarda gördüğümüz lamba direkleri, inşaat alanında kullanılan araç ve gereçler ya da dış ve iç kaplama da kullanılan malzemelerde, demiryolu ulaşımında önem arz eden tren rayları, otomotiv sektöründe kullanılan ve bir otomobilin parçasını oluşturan parçalar, daha çok futbol ve diğer spor branşları için oluşturan stadyum koltuk çerçeveleri, aynı zamanda tren istasyonu oturma yerleri ve tel sepetlerde de kullanılan bir unsurdur.

Yukarda verilenler plastcoat zemin kaplamasının basit düzeyde görüldüğü yerlerdendir. Bunun daha fazla görüldüğü endüstriyel alanlardan bazıları ise şu şekildedir.

Plastcoat zemin kaplamanın en fazla görüldüğü yerlerin başında ilaç ve yiyecek üretim ve işleme alanları gelmektedir. Özellikle burada yer alan ilaçların sağlıklı bir şekilde korunması için bu zemin kaplama çeşidi kullanılır. Bunun dışında yiyeceklerin saklandığı hal adı verilen yerlerde de kullanımı önemlidir.

Plastcoat zemin kaplamanın bir diğer kullanıldığı alan endüstriyel mutfaklardır. Endüstriyel mutfaklarda uzun ömürlü ve sağlıklı plastcoat zemin kaplaması uygulaması ile yiyecek ve içeceklerin daha uzun ömürlü korunması sağlanır. Aynı zaman da tavuk üretim çiftlikleri kesim odaları ve mezbahalarda, hal veya kasap tarzı iş yerleri için soğuk hava depolarında da kullanılır.

Yukardaki işletme alanlarının dışında tekstil, konfeksiyon, kozmetik, elektrik aksamı üretim alanlarında ve bu tür işletme alanlarının iş faaliyetlerinin yürütülmesi için kullanılan malzemelerinin kullanıldığı alanlarda, aynı zamanda endüstriyel üretim tesislerinde, kimyasal üretim fabrikalarında ve yüksek ağırlık trafiği olan üretim fabrikalarında da plastcoat zemin kaplama kullanılmaktadır.

Plastcoat uygulama alanları birden fazla olup, bu tür işletme, fabrika gibi alanlar için birden fazla vantaj sağlayan bir kaplama çeşididir. Bu nedenle uygulama alanı seçimi yapılırken plastcoat’ın hangi maddelerden de oluştuğuna bakmak gerekir.

Poliüretan zemin kaplama da kullanılan madde reçineden oluşan üç bileşenli, solvent içermeyen bir yapıya sahip ve derz gerektirmeyen tek kat kalın kat için kullanılan daha çok sanayi zeminleri için uygulanmaya elverişli olarak geliştirilmiş renkli beton kaplama uygulamasından birisine Plastcoat zemin kaplama uygulaması adı verilmektedir.

Plastcoat Zemin Kaplamanın Faydaları

Ülkemizde son zamanlarda endüstriyel sektör alanları için kullanılan plastcoat zemin kaplaması birden fazla avantaj sağlar, bu nedenle faydalarına bakmakta fayda vardır. Plastcoat zemin kaplama uygulanmadan önce dikkat edilmesi gereken noktaların başında elbette ki kullanım alanının doğru seçimi gelmelidir. Eğer doğru seçim yapılmazsa hem uygulanan alan hem de malzeme bakımından büyük bir zarara yol açacaktır. Bu nedenle uzmanlardan destek almak çok önemlidir.

Firmamız plastcoat zemin kaplama da öncü bir firma olup zemin kaplama uygulamasından daima müşterinin isteğine göre hareket etmektedir.

Plastcoat zemin kaplamanın yararlarına bakacak olursak;

  • Plastcoat zemin kaplama enstitü laboratuvarların yaptığı deneyler sonucu 25 yıllık bir kullanım ömrü vardır.
  • Diğer zemin kaplamalarına kıyaslarsak güneşe, tuza ve deniz suyuna karşı üstün direnç sağlamaktadır.
  • Aynı zamanda darbe ve kum aşınmalarına karşı üstün bir dirence sahiptir, zemin kaplaması yaparken kırılma veya üründe bozulma olmaz.
  • Zemin kaplama yapılan alanda parlak görünüm sağlar, bu parlak görünüm sayesinde uygulanan alanın dekorasyonu güzel görünür.
  • En önemli özelliklerinden birisi de plastcoat zemin kaplama çatlamaz, kırılmaz, pullara ayrılmaz bir yapıya sahiptir. Bu nedenle uygulama sonrasında uzun ömürlü bir şekilde kullanılması sağlanır.
  • Yine diğer zemin kaplamalarından farklı bir özellik olarak -70 ° C’ye kadar düşük sıcaklık performansa sahiptir.
  • Daha çok plastcoat zemin kaplama için kullanılan çelik, demir ve alüminyumdan oluşan yapısı sayesinde kolay bir şekilde yapışır.
  • Uygulama öncesi astar gerektirmeyen bir yapıya sahiptir, eğer kısa süreli bir işçilik için tercih edilecekse astar kullanılmaz.
  • Bunun dışında sağlık açısından zararlı bir yapıya sahip ağır metaller de kullanılmaz.

 

Plastcoat Zemin Kaplama Nasıl Uygulanır?

Plastcoat zemin kaplama uygulaması yapılmadan önce müşterilerimizin merak ettikleri sorulardan birisi de plastcoat zemin kaplama nasıl uygulanır? Sorusudur.

Plastcoat zemin kaplama uygulaması yapılmadan önce dikkat edilmesi gerekenlerden ilgi uygulama yapılacak yer seçimidir. Bu yer daha çok fabrika ve gemi tarzı endüstriyel alanlar için kullanılan alanlardır. Ev ve iş yerleri için farklı zemin kaplama uygulamaları söz konusudur. Zemin kaplama hakkında fikir almak isterseniz firmamız numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Uygulama alanının doğru bir şekilde seçiminden sonra öncelikle kaplanan alanın yüzeyi temiz ve sağlam bir yapıda olmalıdır.  Plastcoaat kaplama için tercih edilen alanlar da toprak ile oluşan yüzeyleri öncelikle su ve su buharı kesici izolasyon işleminin mutlaka yapılması gerekir.

Bu alanlar gevşek oynak parçacıklar yağlardan ya da boya artıklarından daha önceden dökülmüş ya da kalıcı bir hale gelmiş çimento şerbetinden de arındırılmış olmalıdır.

Bunların dışında uygulama yapılacak yüzey en az 25 N basınç dayanımın da en az olarak 1,5 N/mm2 çekme test sonucuna sahip olmalıdır. Yeni dökülen betonun üzerinden en az 24 gün geçmelidir. Eğer varsa geniş kırıklar ve hatalar önceden de tamir edilmelidir.

Uygulama yapılacak alanın yüzeyi önceden var olan parçacıklardan arındırılmalıdır. Temizleme işleme yapılırken sanayi tip süpürge kullanarak temizleme yapmaktayız. Bu şekilde yaptığımız temizleme işlemi sayesinde plastcoat zemin kaplama uzun ömürlü olmasını sağlamaktayız.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a comment