İzolasyon Malzemeleri | Ens Yalıtım

İZOLASYON MALZEMELERİ

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

1-Cam Elyaf Prefabrik Kokil Boru

Her türlü ısıtma tesisatında ve sıcak boru hatlarında ısı yalıtımı amaçlı kullanılan farklı boru çaplarında ölçüleri mevcut olan kaplamasız veya alüminyum folyo kaplı, yüksek birim ağırlıkta cam yününden imal edilen borular olup sanayi borularının, kalorifer, merkezi ısıtma ve güneş enerjisi tesisatlarının isi yalıtımında, boruların terlemeye veya donmaya karşı yaltımında ayrıca basınçlı su borularında titreşime ve sese karşi kullanılan izolasyon malzemesidir.

Cam Elyaf Prefabrik Kokil Boru

Taşyünü(Kayayünü) Boru İzolasyonu

Bazalt mineralinin yüksek sıcaklıkta ergitilerek lif haline getirilmesiyle üretilen, %97 oranında doğal elyaf içeren taşyünü yalıtım malzemesidir. Isı yalıtımı yanında ses yalıtımı yapabilmesi ve yanmazlığıyla yapılar için; yüksek sıcaklık dayanımı, yangına dayanıklı tipleri ve farklı yoğunluklardaki geniş ürün gamıyla tesisat ve endüstriyel uygulamalar için ideal bir yalıtım malzemesidir. Kaplamasız veya alüminyum folyo kaplı, yüksek birim agırlıkta tas yününden imal edilen borular olup 250°C’den yüksek sıcaklıklardaki sanayi borularının isi yalıtımında, boruların donmaya karşı yaltımında ayrıca basınçlı su borularında titreşime ve sese karşi kullanılır.

Kullanım alanına bağlı olarak çıplak veya alüminyum folyo kaplı olarak uygulanır. Çıplak prefabrik boru kaplamasından sonra ek yerleri vida, perçin, kenetleme veya yapıştırma yöntemiyle tespit edilir. Alüminyum folyoda ise özel bant sayesinde tespit edilir. Soğuk boruların yalıtımı için kullanılması durumunda tüm ek yerleri ve bağlantı noktaları alüminyum folyo bantlarla kapatılarak su buharı geçişine izin vermeyecek şekilde sızdırmazlık sağlanmalıdır. 

Taşyüyü(Kayayünü)

3-Rabitz Telli Taşyünü

Taşyünü üzerine rabitz teli kaplanarak üretilir. Yüksek sıcaklığa maruz kalan sanayi ekipmanlarında ısı, ses ve yangın yalıtımı sağlar.Silindirik, oval ve düz olmayan yüzeylerde kolay kullanım sağlar. Yalıtım yapılacak yüzeye tespit pimleri sayesinde tutturulur.

Sıklıkla kullanım alanları sanayi tesisleri,kalorifer kazanları,proses ekipmanları,baca izolasyonudur.

Rabitz Telli Taşyünü

4-Gemi Sanayi Şiltesi

Bazalt mineralinin yüksek sıcaklıkta ergitilerek lif haline getirilmesiyle üretilen, %97 oranında doğal elyaf içeren taşyünü yalıtım malzemesidir. Isı yalıtımı yanında ses yalıtımı yapabilmesi ve yanmazlığıyla yapılar için; yüksek sıcaklık dayanımı, yangına dayanıklı tipleri ve farklı yoğunluklardaki geniş ürün gamıyla tesisat ve endüstriyel uygulamalar için ideal bir yalıtım malzemesidir. Taşyünü Sanayi şiltelerinin yanmazlık özelliği çok yüksek sıcaklığa sahip yerlerin ısı, ses ve yangın yalıtımında kullanılmasını mümkün kılar. Uygun boyutta kesilen şilteler, yalıtım yapılacak yüzey üzerine sarılarak ek yerleri galvanizli tel ile taşıyıcı rabitz tel içinden geçirilerek dikilir. Ek yerlerinde boşluk kalmamasına özen gösterilir. Geniş yüzeylerde şilteler m2’ye 5-6 adet gelecek şekilde kaynaklanmış tespit pimleri üzerine geçirilerek ve bunların uçlarına plakalar tespit edilmek suretiyle uygulanır. Bu tespit pimleri ayni zamanda sac kaplamanın da mesafe tutucusu olur.

Gemi Sanayi Şiltesi

5-Alüminyum Sac

Alüminyum saclar korozyon direnci yüksek,bozulma olasılığı düşük saclardır. Alüminyum sac yüksek iletkenliği sayesinde ısı ve ışık yansıtma özelliğine sahiptir.

Alüminyum Sac

6-Galvaniz Sac

Galvaniz sac, metalin korozyona uğramasının önüne geçmek amacı ile “Çinko” ile kaplanmış halidir. Galvaniz, tüm ıslak ve nemli zeminlere monte edilen, kendisinden başka bir alternatifi bulunmayan saç türüdür. Çünkü yapısındaki galvaniz, tüm olumsuzluklar ile baş edebilen ve bu olumsuzlukların sacın yüzeyinde oluşturduğu baskıyı ortadan kaldıran bir sac sistemidir.

Islak ve Nemli zeminlerde paslanma ve korozyonun önüne geçmek için kullanılan dayanıklı,uzun ömürlü sac türüdür.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.