Epoksi Zemin Kaplama | Ens Yalıtım

EPOKSİ KAPLAMA

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Epoksi reçine esaslı,kimyasal ve fiziksel mukavemeti çok yüksek kaplamalar oluşturan ve kalın katlar halinde uygulanabilen,metal ve beton yüzeylerin kimyasal ve fiziksel dış etkilerden korunması amacıyla geliştirilmiş bir yüzey kaplama sistemidir.Epoksi Endüstriyel üretim tesislerinde, fabrikalarda, rafine ilaç ve gıda üretimi yapılan alanlarda, asit üretim tesislerinde, kimya fabrikalarında,laboratuvarlarda,otomativ endüstrisi alanlarında,arıtma tesislerinde,su tanklarında,metal,beton zemin ve duvarlarda dayanıklı uzun ömürlü bir kaplama olarak kullanılır.

Epoksi Parlak Zemin Kaplama

İki bileşenli,parlak,renkli,reçine esaslı kendiliğinden yayılan solvent bazlı zemin kaplamasıdır.Kuruduktan sonra elastik ve eksiz bir katman oluşturur. Uv ışınlardan ve dış hava koşullarından etkilenmez.Zamanla sararma,solma ya da kalkma yapmaz. Aşınmaya karşı dirençlidir. Üzerinde gezinilebilir, insan ve araç trafiğinden etkilenmez. Çeşitli kimyasallara karşı dayanıklıdır,aderansı mükemmeldir. Epoksi parlak zemin kaplama işlemi toz tutmaz.

Bünyesinde yansıtmalı pigmentler ve estetik efektler bulunduğu için 3 boyutlu ve parlak bir görüntü sağlanmaktadır. Bu özelliği sayesinde bir çok alanda kullanılmaktadır.Kısacası her türlü zemin için uygundur. Epoksi Kaplama formülünde herhangi bir zarar verici veya yanıcı solvent,uçucu madde içermemektedir.

EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA NASIL YAPILIR?

Epoksi zemin kaplama uygulamasının ilk aşaması zemin hazırlığıdır.Bozuk olan zeminler epoksi kaplamaya uygun hale getirilir,bu işlem zemin silim makinası ile gerçekleştirilir.Pürüzler giderildikten sonra zeminin astarlama ve kumlama işlemi gerçekleşir.Bu aşamada kullanılan silis kumudur.Bu işlem iki kat uygulanır.Son işlem ise epoksinin zemine uygulanmasıdır.Tarak yardımı zeminde çekilerek ek  yeri olmadan uygulanır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.