Vana ceketi – Ens Yalıtım

Blog

vana ceketi

Vana ceketi

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

vana ceketi

Vana ceketi Zamanla, vana yalıtım kutuları tipik olarak bileşen bakımı veya onarımı nedeniyle Glop vana, buhar vanası,Metal körüklü vana ,pislik tutucu gibi bileşenlerden zarar görür veya çıkarılır. Bu bileşenler genellikle deforme olur ve yerine takılamaz . ENS YALITIM Vana ceketi Sıcak Ceket kuru veya ıslak uygulamalar için tasarlanan çıkarılabilir bir yalıtım ceketidir. Vana ceketi özel olarak imalat edilir vanaların DN ve Çaplarına göre dikilir. Vana ceketleri mevcut vananın ısıl işlemine göre yalıtım malzemesi seçilir Taşyünü , seramik yünü , Keçe,pyrogel vb. vana ceketleri Flanşlar dan 10 cm borulara bindirilerek ölçüm alınır. Flanş yalıtımı Dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere boru bileşenlerini yalıtmak için üretilmiştir.

Vana ceketi nedir ?

Vana ceketi çözünebilir  sistemi ile geliştirilen Valve Jacket Ceketleri , işçinin sağlığını ve güvenliğini sağlamasının yanı sıra enerji tasarrufu da sağladığı için en çok tercih edilen yalıtım oldu ve kolay monte edilip sökülüp zamandan tasarruf sağladı (üretimde minimum kayıp), ve son teknoloji ürünü ürünlerin kullanımını mümkün kılar. Yalıtım uygulaması olmadan sıcak hat vanalarında önemli miktarda enerji tasarrufu sağlar.

Bir valften ısı dağılımı, böyle bir valfin bağlı olduğu en az 1 m uzunluğunda bir borunun dağılımına eşittir. (Kaynak: Çevre Enerji Verimliliği Programı). Fabrikalarda kullanılan vanaların sayısı göz önüne alındığında, yüzlerce metrelik bir borunun ısı dağılımına eşit bir ısı dağılımının olduğu varsayılabilir. Monte edilebilir ve sökülebilir şekilde tasarlanmış valf ceketleri, arıza olaylarına göre tekrar tekrar monte edilebilir ve sökülebilir.

Fiyatları hakkında bilgi almak için iletişime geçiniz veya mail atınız : info@ensyalitim.com Tuzla / istanbul 0216 395 85 14

VANA CEKETİ MONTAJI VİDEO

Vana ceketi avantajları nelerdir?

  • Isı dağılımını azaltır.
  • Dış yüzey sıcaklığını düşürdüğü için, iş kazaları nedeniyle oluşabilecek aksaklıkları azaltır, iş güvenliğini arttırır.
  • Monte edilmesi kolaydır; herhangi bir özel bilgi gerektirmeden monte edilebilir.
  • Çıkarılması kolaydır; çok kısa bir sürede sökülüp tekrar monte edilebilir.
  • Arka arkaya monte edilebilir ve çıkarılabilir. Sabit yalıtım uygulamasında olduğu gibi her seferinde yeni malzemeler kullanmaya gerek yoktur.
  • Yalıtım için bir kereliğine harcama yapmak gerekir; çok uzun süre kullanılır.
  • Valf ceketlerinin dış kumaşı silikondan yapıldığı için dış ortamda kullanılabilir; yağ, yakıt vb. gibi sıvıların girmesini önler ve yalıtım keçesine zarar verir

Vana ceket uygulaması

İzolasyon edilecek vanaya göre bir valf ceketi seçilir veya özel olarak yapılır. Vana ceketi  kılıfı Vananın etrafına sarılır ve kancalar, tel, cırt bant yardımı ile birbirine sıkıca tutturulur. Kurulumdan önce herhangi bir buhar kaçağı olup olmadığı kontrol edilir. Bir kaçak kontrol edilirse, kaçak sabitlendikten sonra kurulum gerçekleştirilir. Valf ve flanşlar tamamen yalıtılmalı ve valfin bağlandığı yalıtılmış borunun üzerine flanşlar dan en az 100 mm uzakta valf ceketi monte edilmelidir işlem sonlandırılır. Vana ceketlerimiz 1 yıl işçilik garantisi olup Vana ceketi TSE , CE belgelidir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a comment