Cellubor Çatı ısı ses yangın izolasyonu | | Ens Yalıtım

Blog

Cellubor Çatı ısı ses yangın izolasyonu

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Ens Yalıtım Cellubor Tuzla Bayisi
Ens Yalıtım CelluBor Tuzla Bayisi

CELLU BOR

CelluBOR, bor katkılı ve selüloz esaslı bir ısı, yangın ve ses yalıtım malzemesi olarak bilinmektedir. Atık gazete kağıtları ile geri dönüşüm sayesinde elde edilen bir yalıtım malzemesidir.

CelluBOR, selüloz esaslı ve bor katkılı bir ses, ısı ve yangın yalıtım malzemesidir. Sektörde yıllardır kurumsal bir firma olarak CelluBOR yalıtım hizmeti sunuyoruz. ENS yalıtım firması alanında uzman ve eğitim almış personelleri ile siz değerli müşterine kaliteli ve güvenilir hizmet sunmayı amaçlıyor. CelluBOR yalıtım malzemesi için firmamdır CelluMAK adında malzeme’nin püskürtülmesini sağlayan makine ile hizmet sunmaktadır. Aynı zamanda CelluMAK yerine göre üfleme, dökme ve doldurma olarak kolaylıkla uygulanabilen yapıştırıcı püskürtme özelliği sunmaktadır.

CelluBOR ile tüm yüzeyler de istenilen kalınlıkta ve yoğunlukta uygulanabilmektedir. Ayrıca uygulama’nın ek yersiz olması, tüm ısı ve ses köprülerinin oluşumunu önlemektedir. Ancak CelluMAK makinası ile CelluBOR uygulaması hızı oldukça avantajlıdır. Bir günde uygulama alanına göre tek seferde uygulanabilir. Borlu yalıtım 100-250 m2 arası uygulama alanında tek seferde gerçekleşebilir. Ürünlerimiz yüksek kalite standartlarına uygun bir şekilde üretilmektedir.


CelluBOR Nedir?

CelluBOR, atık gazete kağıtlarının geri dönüşüme uğraması ile elde edilen yalıtım malzemesidir. Türkiye’nin ilk yerli üretimi olan CelluBOR yalıtım malzemesi içerisinde su, ses, nem ve ısı yalıtımını barındırmaktadır. Doğal bir maddeden üretilen bu yalıtım malzemesi kolaylıkla uygulanabilir ve uzun ömürlü kullanım imkanı sunar. CelluBOR 2005 yılından bu yana üretilen ve yalıtım için yaygın bir şekilde tercih edilen malzemedir. CelluBOR’un ısı geçirgenlik direnci 50 mm kalınlıkta 1.35 m2K/W’dur. Aynı zamanda yüksek ve düşük sıcaklıklarda değeri sabittir. Uygulama sırasında CelluMAK aracılığı ile püskürterek kolaylıkla işlem tamamlanmaktadır.


CelluBOR Ne Zaman Üretildi?

CelluBOR, Çağ Mühendislik tarafından 2005 yılında Konya da bulunan fabrika da Türkiye başta olmak üzere tüm Ortadoğu’nun tek ve ilk selüloz esaslı Star bor katkılı yalıtım malzemesi olarak bilinmektedir. CelluBOR’u uygulamak için genellikle CelluMAK püskürtme aracı kullanılmaktadır. Firmamız izolasyon uygulamalarını olması gerektiği gibi uygulamaktadır. Bu sayede doğru bir şekilde hizmet sunmak ve uzun süreli kesin sonuçlar elde etmek amaçlamaktadır.


CelluBOR Etkili Bir İzolasyon Malzemesi!

CelluBOR tamamıyla doğal bir malzemeden üretilmiştir. Ürünün performansı da kullanım ömrü gibi oldukça kalitelidir. Hacimsel kaybı olmadığı için ses, ısı ve yangın yalıtımı olarak en sık tercih edilen yöntemlerden biridir. Aynı zamanda ek yersiz örtüsü ile yüzeyin kaplanması sonucunda ses ve ısı köprülerini içermemektedir. Uygulama alanında verimliliği %15 ile 20 arasında artırmaktadır.

Düşük yoğunlukta kullanılan mineral günler zaman içerisinde şekil bozukluğuna uğrar. Ancak CelluBOR’un özel yapıştırıcısı ile şekil değişmeden yapı uzun ömürlü kullanım imkanı sunar. Bu sebeple yıllar geçse de performans değerinde hiçbir şekilde değişme veya bozulma görülmez.


CelluBOR Nerelerde Kullanılır?

CelluBOR günümüzde pek çok alanda karşımıza çıkıyor. Genellikle konutlar, ofisler, villalar, oteller, eğitim kurumları, fabrikalar, toplantı salonları, konferans salonları, stüdyolar, sinemalar, ahşap yapılar, çelik yapılar, hangar yapılar, tonoz yapılar başta olmak üzere Ulusal ve Uluslararası projeler de ısı, yangın ve ses yalıtımı için milyonlarca m2 alana uygulanmıştır.

Yerli ve milli imkanlar ile üretilen CelluBOR, iç duvarların kuru duvar sisteminde (alçıpanel arası kullanım) ses ve ısı yalıtımı, iki duvar arası ses ve ısı yalıtımı, kompozit dış cephe ses ve ısı yalıtımı, çatılarda ses ve ısı yalıtımında, kapalı otoparkların tavanında ses ve ısı yalıtımında, sinema salonları akustik düzenleme ve ses yalıtımında, prefabrik yapıların ses ve ısı yalıtımında, eğlence mekanında akustik düzenleme ve ses yalıtımında, ticari yapılarda tavan döşeme yalıtımı ve son olarak da döşeme arasında ses yalıtımı için CelluBOR yalıtım malzemesi sıklıkla kullanılmaktadır


ENS Yalıtım Farkı İle CelluBOR Uygun Fiyatta!

ENS yalıtım firması olarak sektörde uzun zamandır CelluBOR yalıtım uygulaması yapmaktayız. CelluBOR; ısı, ses ve nem yalıtımı’nın yanı sıra antibakteriyellik ve yangın geciktirici özelliğine de sahiptir. Aynı anda tek bir malzemede bulunan tüm bu özellikler yapılar için yüksek verimlilik sunuyor. CelluBOR ülkemizde bor kullanımı alanında katma değer oluşturuyor. Malzeme’ nin dayanıklılığı atık kağıtları geri dönüştürerek elde edilmektedir. Bu sayede hem nitelikli bir yalıtım malzemesi özelliğine sahiptir. Bu yalıtım malzemesi geri dönüşümden elde edildiği için çevreye de ekonomik anlamda katkı sağlamaktadır.

2005 yılından bu yana yapılar da sıklıkla kullanılan bir yalıtım malzemesidir. Isı iletkenlik değeri 0,037 W/m.K’dir. Bu yalıtım malzemesi yüksek oranda ısıyı bünyesinde barındırır ve ortamın ısısını uzun süre korur. İklimlendirme özelliği ile verimli bir şekilde ısı yalıtımı sağlanır. Ürün %100 organik olarak üretilmektedir. İnsan sağlığına ya da çevreye hiçbir zararı yoktur. Alerjik etken ya da kimyasal bileşenler içermemektedir. Aynı zamanda kanserojen içerikli bir ürün değildir. Günümüzde çoğu alanda da kullanımı oldukça yaygındır. Özellikle evler başta olmak üzere iş yerleri gibi pek çok yaşam alanında karşımıza çıkmaktadır. Bu yalıtım malzemesi CelluMAK adı verilen püskürtme bor aracı ile uygulanmaktadır.


CelluBOR Ses Yalıtımı

CelluBOR, doğal bir maddeden üretildiği için sesleri yumuşatır ve esneterek sönümler. Elyaf ve düzensiz dokusu ile (gözenekli yapısı ve yüzey ağırlıklı) çınlamayı ve yankılanmayı önler. Uygun yapı elemanı ve uygun kalınlıkta kullanılarak 70dB’ye kadar ses geçirmeme özelliğini sunar. Özellikle akustik olarak ses yutma özelliği harika düzeydedir. Kısacası ses yutma kat sayısı 1,0’dır. Ses yutuculuk sınıfı ise A olarak kanıtlanmıştır.


CelluBOR Nem Yalıtımı

CelluBOR içeriğinde bulunan doğal madde sayesinde buhar geçirgenliği özelliğine sahiptir. Bu sayede bünyesinde nemi barındırmaz. CelluBOR’un su buharı difizyon direnci hava ile eş değerdir. Dolayısı ile nemi ortamda bağıl nem olarak teneffüs ederek tahliye etme özelliğine sahiptir. Bu sayede ortamda küf, bozulma veya çürüme gibi unsurlara rastlanmaz. Tuzla Bor olarak özellikle ev ve iş yerleri için oldukça gerekli bir yalıtım çeşididir.

CelluBOR Isı Yalıtımı

CelluBOR, ısı depolama kapasite sayesinde mükemmel bir şekilde yalıtım sağlar. Ortamın ısısı uzun süreli olarak sabit kalmaktadır. Günümüzde yaygın bir şekilde kullanılan ısı yalıtımıdır. Özellikle evler de sıklıkla tercih edilmektedir. Isı geçişinde yalıtım malzemesi oldukça dayanıklıdır. Isı yalıtımı uygulamasında püskürtme çeşitli avantajlar sunar. Hem ekonomik hem de pratik bir yalıtım işlemidir.

CelluBOR Yangın Geciktiriciliği

CelluBOR’un içerisinde yangın geciktirici bor bileşenleri bulunmaktadır. Bu sayede yapıların yangından korunması amaçlanmaktadır. Uzun süre içerisinde duman oluşumu, damla oluşturmama ve yangın’ın ilerlememesi için bor ısı yalıtımı tercih edilmektedir. Bu sebeple yangın gibi istenmeyen durumların oluşumu da önlenmiş olmaktadır. Aynı zamanda tehlike anında kısa süre içerisinde ortamı tahliye etme ve yangına zamanında müdahale etme için oldukça avantaj sunar.


CelluBOR Sağlıklı Bir Yalıtım Malzemesi Mi?

Günümüzde çoğu insan bu soruyu çok merak ediyor. Acaba CelluBOR sağlıklı mı? Evet, CelluBOR oldukça sağlıklı bir yalıtım malzemesidir. İnsan sağlığına ve çevreye hiçbir zararı yoktur. Fiziksel yapısı ile binaların nefes almasına olanak sunar. Rutubet, küflenme ve paslanma gibi durumları engeller. Bu sayede hem binaları hem de içerisinde yaşayan insanları sağlıklı kılmaktadır. Bor püskürtme yalıtım olarak bilinmektedir. Çünkü uygulaması çoğunlukla püskürtme yolu ile gerçekleşmektedir. Bu yalıtım malzemesi ısı yalıtımında yüksek verimliliği ile bilinmektedir.

Kullanılan alanlar da düşük enerji tüketimi ve sera gazları’nın düşürülmesi için oldukça katkı sağlar. Bu sayede çevre dostu olduğu için sağlıklı bir çevre sunar.CelluBOR üretiminde %80 oranında atık kağıt kullanılmıştır. Aynı zamanda böcek ve mantar oluşumu gibi durumlara izin vermez ve anti-bakteriyel olarak kullanım sunar. Bu yalıtım malzemesi fenol ve formaldehit içermez. Ayrıca göz ile teması olduğunda alerjik durumlar meydana gelmez. Cilt de uzun veya kısa süreli temasta kaşıntı gibi rahatsız edici durumlar oluşturmaz. Aynı zamanda solunması durumunda kanıtlanmış bir zararı bulunmamaktadır. Kullanımı sırasında koku oluşturmaz.


CelluBOR Çevre Dostu Bir Yalıtım Malzemesidir!

CellbuBOR, atık kağıttan üretildiği için doğal yalıtım malzemesi olarak kabul edilir. Selüloz yünü olarak bilinmektedir. Fabrikamızda kullanılmayan atık kağıtları nitelikli bir bor ses yalıtımı  ve ısı yalıtımı malzemesine dönüştürmekteyiz. Bu sayede hem çevreye hem de ekonomiye katkı sağlamaktayız. CelluBOR üretiminde sarf edilen enerji ve mineral yünü bakımından 20 kat daha az enerji tüketilerek üretilmektedir.

Bilindiği üzere CelluBOR selüloz esaslı ve bor katkılı bir yalıtım malzemesidir. Geri dönüşüm ile elde edilen gazete kağıtları fabrika ortamında tiftiklenir ve lifli hale getirilir. Bu yapının içinde bor madeni tuzu olan boik asit ile boraks enjekte edilmektedir. Gazete kağıtları mükemmel bir yalıtım malzemesi olduğu için günümüzde yaygın bir şekilde CelluBOR yalıtım uygulaması her alanda yapılmaktadır. Bu sayede mükemmel bir ısı yalıtım malzemesi olduğunu da belirtmek isteriz. Bu sebeple evler de ve iş yerlerinde sıklıkla tercih edilmektedir.

CelluBOR, nemli ve rutubetli alanlarda kullanılarak oluşumunu önlemektedir. Nefes alan lifli yapısı sayede kullanılan alanların da nefes almasını sağlar. Bu sayede hem insan hem de çevre sağlığı için oldukça katkısı olan bir yalıtım malzemesidir. ENS yalıtım firması olarak sizlere 7/24 CelluBOR yalıtım hizmeti sunmaktayız.


Çatılar da CelluBOR Yalıtım

ENS yalıtım firması olarak tüm Türkiye geneline kesintisiz yalıtım hizmeti sunuyoruz. Selüloz yünü ve bor tuzu’nun harika uyumu ile meydana çıkan CelluBOR, ses, ısı ve yangın yalıtımında oldukça etkili bir malzemedir. Yerli sermaye ile üretilen bu yalıtım ürünü Dünya genelinde yaygın olarak tercih edilmektedir. Firmamız siz değerli müşterilerine ekonomik fiyatlarda bor yalıtım hizmeti sunmaktadır. Nefes alan yapısı ile havayı mükemmel bir şekilde tutar. Bu sayede doğa dostu olarak nitelendirilir.

Selüloz esaslı malzemeden üretilen CelluBOR, ısı, ses ve yangın yalıtım malzemesi olarak bilinmektedir. Püskürtme makinası olan CelluMAK ile uygulaması oldukça kolaydır. Tamamen organik bir malzemeden üretildiği için insan sağlığı için tehdit oluşturmaz. Ürün performansı kullanım ömrü süresince aynıdır. Hacimsel bir kayıp yaşanmayacağı için uygulanan ortam da ısı, ses ve yangın yalıtımı değerlerini korumaktadır.

CelluBOR tüm yüzeyler de istenilen kalınlıkta kolaylıkla uygulanabilir. Çatı bor sprey uygulaması sayesinde ek yersiz olması, ses ve ısı köprüsü oluşumunu da önler. Geri dönünüş kağıtlarının bu şekilde değerlendirilen yalıtım malzemesine dönüşmesi hem kullanıcı’nın hem de ülkemizin ekonomisine katkı sunar. İçerisinde bulunan tüm malzemeler Türkiye’den temin edilmektedir. Yurt dışında çoğu ülke de yaygın olarak kullanılan yalıtım sistemidir.


CelluBOR Özellikleri Nelerdir?

 • Ek yersiz yalıtım sağlar.
 • Yazın serin, kışın sıcak tutar.
 • Performans ömrü 60 yıldır.
 • TSE ISO belgeli yalıtım sistemidir.
 • Böcek, mantar ve bakteri barındırmaz.
 • Kanserojen madde içermez.
 • Isı kaybı çatılardan olduğu için CelluBOR bu durumu önler.
 • Alevi yavaşlatma özelliği sayesinde yangın kontrol altına alınabilir.
 • Ses yalıtımında harika performans sunar.

CelluBOR Yalıtım Faydaları Nelerdir?

 • Ortamda oluşan rutubet ve küflere son verin.
 • Doğalgaz faturası’nın oldukça düşük gelmesini sağlar.
 • Isı, ses ve yangın yalıtımı aynı anda tek malzemede bulunmaktadır.
 • Yangın gibi durumların önüne geçilmektedir.
 • Yangın geciktirici özelliği sunmaktadır.
 • Kullanılan alanda ısı kaybını önlemektedir.
 • Yüksek performans, güçlü verimlilik sunar.

CelluBOR püskürtme yöntemi ile yüzeye rahatlıkla uygulanan bir işlemdir. Ek yersiz yalıtım örtüsü ile kısa sürede zemini kaplar. Bu sayede zeminde açık kalmayacağı için ses ve ısı köprüsü oluşturmaz.


Ahşap Yapılar İçin Isı ve Ses Yalıtımı

Ahşap, nefes alma yapısına uygun olan CellbuBOR ile ortamın sağlıklı ve konforlu olması sağlanır. Yüksek ısı kapasitesi olduğu için ortamda istenilen sıcaklık veya serinliği iklimlendirilmiş olarak sizlere sunar. Düşük ısı iletimi ile ahşap yapıların ihtiyacı olan ısı yalıtımında verimlilik sağlamaktadır. Organik ve doğal yapısı ile ahşap ile CellBOR’un uyumu mükemmeldir.

CelluBOR Avantajları

 • 70 dB’e kadar ses geçirmeme
 • Anti-korozif
 • Çevreye zararsız doğal ve organik yapı
 • A Sınıfı Ses Yutuculuk
 • Yüksek geri dönüşüm oranı
 • Yüksek ısı kapasitesi (1946 J/kgK)
 • Yangın geciktirici
 • Hızlı ve kolay uygulama
 • Yüksek verimlilikte ısı ve ses yalıtımı
 • Düşük ısı iletimi (0,037 W/mK)
 • Uzun ömür
 • Nem dengeleyici
 • 1,0 Ağırlıklı Ses Yutuculuk Katsayısı
 • Isı ve ses köprüsü içermez
 • Anti-bakteriyel
 • Mantar ve böcek oluşumuna izin vermez
 • Nefes alabilen yalıtım

CelluBOR Sprey Uygulama Tekniği

CelluBOR yalıtım malzemesi CelluMAK püskürtme aracı ile yüzeye uygulanmaktadır. CelluBOR spray uygulama tekniği sayesinde hiçbir olumsuzluk meydana gelmez. Yüzey %100 kaplanır. Yapı ömrü ilk günkü verimliliğinde yıllarca kendini muhafaza eder. Isı yalıtımında düşük ısı katsayısı sayesinde yüksek oranda verimlilik sunar. Isıl kapasitesi değeri ile CelluBOR ısı, ses ve yangın yalıtımında yüksek verimlilik sunar. Uygulama yapılan alanda enerji tasarrufu sağlanır. Ortam ısısını muhafaza eder ve fatura değerini düşürmektedir.

Ses yutuculukta A sınıfı olan CelluBOR, ses yutma katsayısı ile belirli frekanslar da 70dB’ye kadar ses geçirmez. Aynı zamanda üzerinde alevin ilerlemesini önleyici özellik sunmaktadır. Kullanılan alan nemden zarar görmez ve binalar da ömrünü uzatma imkanı sunar. Nefes alabilen yapısı sayesinde yoğuşmayı önler ve yapı bileşenlerinin bozulmasını önler.

CelluBOR %100 yerli sermaye ile üretilen bir ısı, ses ve yangın geciktirici özelliğine sahip yalıtım malzemesidir. Türk markası olan bu yalıtım ürünü tüm Dünya genelinde sıkça kullanılmaktadır. Yüksek dayanıklılığı sayesinde ortamda oluşan nem, küf, rutubet vb. durumları önler. Uygulama süreci hem basit hem de hızlıdır. ENS yalıtım firması olarak kısa süre içerisinde İstanbul bor yalıtım hizmetini gerçekleştirme garantisi veriyoruz. Aynı zamanda firmamız tarafından üretilen bu yalıtım malzemesi sertifikalıdır.


ENS Yalıtım Firması CelluBOR Hizmeti

Sektörde uzun yıllar boyunca CelluBOR yalıtım başta olmak üzere tüm yalıtım hizmetlerini siz değerli müşterilerimize uygun fiyatlarda sunuyoruz. Firmamız bünyesinde hizmet veren tüm personeller alanında uzman ekiplerden oluşturulmuştur. Sektörde sunmuş olduğumuz yüksek kaliteli hizmetlerimiz ile tüm Türkiye genelinden ilgi gören lider bir firmayız. Detaylı bilgi için bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a comment